קנאביס רפואי לאפילפסיה

אפילפסיה, או בכינויה העממי מחלת הנפילה, היא ליקוי נוירולוגי חמור שבא לידי ביטוי בהתקפים בהם החולה מאבד את הכרתו למשך מספר שניות עד דקות, נופל ומפרכס, תוך הרפיה או כיווץ בלתי רצוניים של שרירי גופו.

התקפים חריפים ובעוצמה גבוהה עלולים אף, במקרים מסוימים, לסכן את חייו של האדם הלוקה בהם.

בעולם ישנם כ-39 מיליון חולי אפילפסיה ובישראל מעל ל- 60,000 חולים, אשר מטופלים באמצעים תרופתיים וכירורגיים שונים, שבמקרים רבים אינם אפקטיביים דיים.

הקנאביס הרפואי הוכח במחקרים מדעיים כאפקטיבי לטיפול באפילפסיה, מפחית בכ-54% את תדירות ההתקפים החריפים וכן ממתן את עוצמתם.

כיצד מטפל הקנאביס הרפואי במחלת האפילפסיה?

מחקר מדעי מבוקר שנערך על ידי חברת התרופות הבריטית המובילה GW Pharmaceuticals  בשיתוף עם פרופסור אורין דבינסקי, יו"ר המרכז לחקר האפילפסיה באוניברסיטת ניו-יורק בשנת 2014, וכלל 27 ילדים ובני נוער אפילפטיים שטופלו בתרופות מקובלות ללא הועיל, מצא כי הקנאביס הרפואי מפחית ב-54% את תדירות ועוצמת ההתקפים.

במחקר, ניתנו לנבדקים תכשירי קנאביס רפואי המכילים CBD בלבד, שהוא קנבינואיד ללא השפעות פסיכו-אקטיביות (שאינו גורם לתחושת 'היי'), ואשר ניחן בסגולות ריפוי מרחיקות לכת במגוון רחב של תחומים.

בעקבות ממצאי המחקר והתרבות הדיווחים על טיפול מוצלח ואפקטיבי בחולי אפילפסיה ברחבי העולם, ובמיוחד במדינת קולורדו בארה"ב, שם טופלו חולים רבים בהצלחה פורצת דרך בקנאביס הרפואי, אושרה ההתוויה גם בישראל.