שקיות תפרחות וגלילות עישון

תפרחות קנאביס רפואי הן תכשיר רפואי טהור ומבוקר, שלא מיוצר, אלא מתקבל באופן טבעי על ידי גידול של הצמח בתנאים מבוקרים.
תנאי הגידול הקפדניים בחברת THERAPiN, ברמה של Medical Grade, מבטיחים מיצוי מיטבי של הקנבינואידים, הרכיבים הרפואיים הפעילים בתפרחת, ושליטה מלאה על ריכוזו של כל חומר פעיל, לדיוק מרבי במינון והתאמה מלאה להתוויות הרפואיות.

מוצרים בפיתוח

שקיות תפרחות

הקנאביס הרפואי שמשמש לעישון או לשאיפה מגיע כתפרחות שהמטופל גורס, ולאחר מכן מגלגל כגלילת עישון, או שואף ע"י שימוש במקטרת או במכשיר אידוי.

גלילות עישון

גלילות העישון שלנו עשויות מ-100% קנאביס רפואי.

רוב המוצרים שלנו יכילו תערובות שונות של זני קנאביס שונים, בעיקר סאטיבה ואינדיקה.

  • במרבית האוכלוסייה, זני הסאטיבה מתאימים יותר לשימוש יום, בשל תכונותיהם המעוררות, מגביר תיאבון, מגדיל יצירתיות ומשמש כנוגד דכאון.
  • במרבית האוכלוסייה "זני האינדיקה" מתאימים יותר לשימוש לילה, בשל תכונותיהם המרגיעות, נגד נדודי שינה, הקלת כאבים, חוסר תיאבון, בחילות, נוגד חרדה ומרפה נוקשות בשרירים.

סוגי קנאביס רפואי

צמח הקנאביס הרפואי נחלק לשני זנים בוטניים עיקריים, הקרויים בשפה המקצועית "סאטיבה" ו"אינדיקה". כל זני הקנאביס המוצעים בשוק הם למעשה תתי-זנים של שני זנים עיקריים אלה. ההבדלים בהשפעותיהם הרפואיות והפיזיולוגיות של שני זני הקנאביס הרפואי, הם בסיס להתוויותיהם הרפואיות.
לפניכם פירוט של מאפייני ההשפעות וההתוויות הרפואיות של תפרחות הקנאביס הרפואי מסוג "סאטיבה" ו"אינדיקה".

תפרחות מסוג "אינדיקה"

בעלי השפעה מרדימה ומרגיעה, שמסייעת לשיכוך כאבים, הרפיית שרירים והפחתת חרדה.

לפיכך, מתאימות תפרחות הקנאביס מסוג זה לשימוש בשעות הלילה,  ובכפוף לשיקול דעתו המקצועי של רופא מומחה, ניתן להשתמש בתפרחות אלה להקלה על תסמינים של כאבים כרוניים, כאב גרורתי בחולי סרטן,  וכן לטיפול בחולים הסובלים מתסמונת דחק פוסט טראומטית  (PTSD) ומתסמיני חרדה ובעיות שינה.

בשל ההשפעה על הרפיית השרירים, מתאימות תפרחות הקנאביס הרפואי מסוג זה, בכפוף לשיקול דעתו של רופא מומחה, גם לטיפול במחלות טרשת נפוצה ופרקינסון, שמאופיינות בנוקשות בשרירי השלד של הגוף.

נוסף לסגולות אלו, לתפרחות האינדיקה השפעה אנטי-דלקתית משמעותית, ותרומה אפקטיבית לאיכות השינה ולרוגע ואיזון נפשיים.

תפרחות מסוג "סאטיבה"

מתאפיינות בהשפעה מעוררת וממריצה, שמסייעת לשיפור התיאבון ונוגדת דיכאון.

לפיכך, מומלץ ליטול את תפרחות הקנאביס הרפואי מסוג זה לשימוש במהלך היום,  ובהתאם לשיקולו של רופא מומחה, ניתן להתאים תפרחות אלה לטיפול בתסמינים של חוסר תיאבון ותת משקל בקרב חולי איידס וסרטן, נוסף על יתר ההתוויות הרפואיות המשותפות לכל תכשירי הקנאביס.

ראוי לציין שתפרחות הקנאביס מסוג "סאטיבה" אינן רק מעוררות תיאבון, אלא גם מסייעות באופן משמעותי להפחתת בחילות והקאות, דבר העשוי לסייע מאוד לתופעות הלוואי הקשות של מטופלי כימותרפיה וחולי איידס הנוטלים טיפול תרופתי מורכב.

כיצד צורכים את תפרחות הקנאביס הרפואי

תפרחות הקנאביס הרפואי נצרכות  באמצעות שאיפת אדיהם או עישון הפרחים הגרוסים, כשהחומרים הרפואיים הפעילים בהם נספגים לגוף דרך חילוף החומרים בריאות.

אדי הקנאביס הרפואי או העשן המופק מהם בתהליך העישון, מכילים את מלוא הרכב הקנבינואידים והחומרים הרפואיים הפעילים, אשר עוברים בפעפוע דרך קרומי נאדיות הריאה למחזור הדם.

דרך נטילה זו נודעת כבעלת מהירות ההשפעה המיידית והגבוהה ביותר, שאורכת מספר דקות עד כשעה, ולכן מאפשרת הקלה מידית על תסמיני המחלה.

ישנן מספר אפשרויות לצריכת תפרחות הקנאביס הרפואי באמצעות שאיפה:

גלילית קנאביס רפואי (ג'וינט): באופן נטילה זה, גורסים את תפרחות הקנאביס הרפואי במינון המומלץ שנרשם על ידי רופא מומחה, ומגלגלים אותם בתוך נייר גלגול שמיועד למטרה זו לג'וינט, גלילית הממולאת בתפרחת הגרוסה. את הגלילית יש להצית ולעשן, תוך שאיפת העשן באופן הדרגתי ועמוק לתוך הריאות, והשהייתו למשך מספר שניות בכל שאיפה.

מקטרת לקנאביס רפואי (פייפ): באופן נטילה זה, דוחסים את תפרחות הקנאביס הרפואי הגרוסות , על פי המינון שהומלץ על ידי רופא מומחה, לתוך מקטרת ייעודית, ומציתים אותם. את העשן המשתחרר יש לשאוף באופן הדרגתי ועמוק לתוך הריאות, ולהשהות למשך מספר שניות לפני הנשיפה.

 מקטרת מים לקנאביס רפואי (באנג): באופן נטילה זה, דוחסים את תפרחות הקנאביס הרפואי לאחר גריסתן לתוך מקטרת מים, ומציתים אותן. העשן המשתחרר בעקבות השאיפה, מסתנן במים, ומשם עובר לריאותיו של המטופל. יש לשאוף את העשן באופן הדרגתי, ולהשהות למשך מספר שניות בתוך הריאות לפני הנשיפה.

משאףפירוט על כך, ראה בעמוד משאפים לצריכת קנביס רפואי.

טיפים לשימוש בתפרחות קנאביס רפואי

לפניכם מספר טיפים חשובים לשימוש מיטבי בתפרחות הקנאביס הרפואי:

עליה הדרגתית עד למינון המומלץמינון תפרחות הקנאביס המומלץ עבור כל חולה נקבע על ידי רופאו. עם תחילת הטיפול, מומלץ לאפשר לגוף להסתגל בהדרגה לתרופה, עד להגעה למלוא המינון אותו רשם הרופא

לפיכך, רצוי להתחיל את השימוש בפעמים הראשונות כשעה-שעתיים לפני השינה, במינון ראשוני של מספר שאיפות מצומצם בלבד. ניתן להעלות את המינון בהדרגה, אחת ל-3-5 ימים, תוך ליווי צמוד של הרופא המומחה או הצוות שהוכשר לכך טיפול רציף יביא להסתגלות מהירה יותר ומציאת המינון האופטימלי מהר יותר.

  • בתום תהליך ההסתגלות ניתן לשלב את הטיפול בתפרחות הקנאביס הרפואי גם בשעות הצהריים והבוקר.
  • מטופל שהפסיק את הטיפול למשך מספר ימים או תקופה ארוכה יותר, יחזור לטיפול במינון ההתחלתי!
  • אין לצרוך קנאביס על בטן ריקה.
  • קנביס מייבש וגם משתן, לכן יש להקפיד על שתיה מרובה.

 

מומלץ לעשן את תפרחות הקנאביס הרפואי בפעמים הראשונות במחיצתו של חבר או קרוב משפחהבפעמים הראשונות, ועד שתתרגלו להשפעתו של התכשיר הרפואי, מומלץ לפנות לעזרתו של חבר או קרוב משפחה שישהה במחיצתכם בעת נטילת תפרחות הקנאביס הרפואי, לצרכי השגחה וליווי אישי.

סדירות הנטילהלהשפעה מיטבית ואפקטיביות רפואית מקסימלית מומלץ ליטול את תפרחות הקנאביס בהתאם למינון שהומלץ ובתדירות סדירה, בכל יום בשעות קבועות.

דילגתם על נטילה? – אל תיטלו מינון כפולגם במקרים של שכחה או דילוג על נטילה, יש להימנע מצריכת מנה כפולה של פרחי קנאביס רפואי, ולהיצמד למינון המומלץ.

שש שעות לאחר העישון הימנעו מנהיגה ושימוש במכשירים מסוכנים המחייבים ערנותהשימוש בתפרחות הקנאביס הרפואי עלול לפגוע במהירות התגובה ובערנות, ולכן אסור למטופלים לנהוג או להשתמש במכשירים מסוכנים או בכלי תחבורה שונים כשש שעות לאחר העישון.

התייחסו בסבלנות לתופעות לוואי בתקופת ההסתגלותתופעות הלוואי של תפרחות הקנאביס הרפואי הן לרוב קלות למדיי, ומוגבלות ברוב המקרים לתקופת ההסתגלות לתכשיר הרפואי. גופכם יפתח סבילות לתופעות הלוואי של התכשיר הרפואי בתום תקופת ההסתגלות, כך שתוכלו ליהנות באופן בלעדי מאיכות חיים משופרת הודות להשפעותיה הרפואיות.

אם אתם חולי סוכרת או בעלי נטייה להיפוגליקמיה, מומלץ שתנטרו את רמות הסוכר בדמכם עם נטילת התרופהזאת מאחר ועישון פרחי הקנאביס עשוי להוריד אצל חלק מהמטופלים את רמות הסוכר בדם. גם אצל מטופלים שאינם סוכרתיים, רמות הסוכר עשויות לרדת, ולכן יש להצטייד במזון מתאים.

אם אתם סובלים מנטייה ללחץ דם נמוך או גבוה, או נוטלים תרופות להורדת לחץ הדם, מומלץ לכם לעקוב אחר המדדים עם נטילת התרופהזאת לאור העובדה שעישון פרחי הקנאביס עשוי להוריד או להעלות את לחץ הדם אצל חלק מהמטופלים.

מומלץ לחולים הסובלים מבעיות נשימה כמו אסטמה ומחלות חסימתיות של דרכי הנשימה, להסתייע בתכשירים אחרים כדוגמת שמן קנאביסזאת היות ועישון פרחי הקנאביס עלול לגרום לגירוי בקנה הנשימה.

שאלות נפוצות

  • האם השתייכותו של צמח הקנאביס לסוג 'אינדיקה' או 'סאטיבה' קובעת את כמויות ה-CBD וה- THC שהוא מכיל?
  • כיצד מפיקים את תפרחות הקנאביס הרפואי?
  • היכן מתיר החוק להחזיק ולצרוך את תפרחות הקנאביס הרפואי?
  • מהן ההתוויות של תפרחות הקנאביס הרפואי ולאלו מחלות הם מביאים מזור?
תשובה:

לא בהכרח.
אחוזי הריכוז של קנבינואידים רפואיים פעילים מסוג THC ו- CBD, משתנה מזן לזן ומגידול אחד למשנהו, בין אם הוא משתייך לסוג 'אינדיקה' או 'סאטיבה', ומבוקרת בקפדנות על ידי חברת THERAPIN, לטובת התאמה מיטבית להתוויות הרפואיות השונות.

תשובה:

תפרחות הקנאביס הרפואי מבית THERAPIN, אינן מיוצרות, אלא מתקבלות באמצעות תהליך גידול טבעי של הצמח, בתנאים מבוקרים ובפיקוח העומדים בתקנים המחמירים ביותר, שנקבעו על ידי משרד הבריאות.

תנאי המעבדה המפוקחים והמבוקרים, מאפשרים לנו לספק לכם, ציבור החולים, תפרחות קנאביס רפואי טהור, בעלי מינונים מדויקים ומפוקחים של קנבינואידים, ולהתאימם להתוויה הרפואית המאושרת, על פי המלצת רופא מומחה.

תשובה:

על פי הנחיות היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, החזקת תפרחות הקנאביס הרפואי מותרת בכל מקום, ובלבד שהמינון אינו עולה על זה שנרשם למטופל על ידי רופאו למשך חמישה ימי צריכה בלבד.

צריכת תפרחות הקנאביס הרפואי מותרת לבעלי רשיון ומרשם רופא, בהתאם למקומות המפורטים ברישיון השימוש.

תשובה:

תפרחות הקנאביס הרפואי נרשמות על ידי רופאים הודות לאפקטיביות פורצת הדרך שטמונה בהן, לטיפול במגוון מחלות ובעיות רפואיות, ביניהן תסמינים של מחלות סרטן מסוגים שונים, הקלה על תופעות לוואי של כימותרפיה וכאבים גרורתיים, מחלות מעי דלקתיות כגון קרוהן וקוליטיס, כאבים כרוניים ממקור עצבי, איידס, קשיון שרירים בטרשת נפוצה ובפרקינסון, תסמונת טורט, אפילפסיה ותסמונת דחק פוסט טראומטית (PTSD).